KROUŽKY 1.POLOLETÍ 2020/2021

• Volejbal (Vendy) 8:00 – 8:45
  • Španělština (Anežka) 13:45 – 14:30
  • Hudební dílna (Jana)

(e)= externí kroužek, platí rodiče

PONDĚLÍ

Biologie (Tereza)

Objevování různých zákonitostí přírody a její krásy. Určeno pro děti z 1. stupně.

Vesmírný Minecraft (externí kroužek – platí rodiče)

Pokračování úspěšného výtvarného  kroužku z loňského roku, ve kterém si děti mohou navrhnout a vytvořit svůj vlastní svět. Kroužek vede zkušená lektorka MgrA. Markéta Kolářová od společnosti spkv education (společnost pro kreativitu ve vzdělávání, o. p. s.).

Cena kroužku je cca 3000 Kč.

Muzikohraní (Dominika)

Hrátky s rytmem, improvizací a různorodými zvuky, ze kterých mohou děti složit svoji vlastní originální symfonii. Co všechno vydává zvuky a z čeho je možné vytvořit hudební nástroj?

Kytara (externí kroužek – platí rodiče)

ÚTERÝ

Ranní volejbal (Vendy) 8:00 – 8:45

Kroužek volejbalu u nás vede profesionální trenérka Vendy, která děti perfektně naučí jeho základy a vysvětlí pravidla hry.

Květinová dílna (Klára)

V květinové dílně se děti seznámí se základy aranžování květin, tvorbou suchých vazeb a proniknou hlouběji do světa květin.

Věda (Jirka)

Objevování přírodních krás a jejich zákonitostí s Jirkou. Kroužek je určený pro děti 2. stupně.

Programování (externí kroužek – platí rodiče)

V pondělí 14. 9. od 14:00 – ukázková hodina

Jsme CODE Rebels, malá skupinka zapálených lidí do vzdělávání dětí v oblasti informačních technologií.

Je nám známo, že se tomuto tématu, předmětu nevěnuje zdaleka tolik pozornosti aktivní cestou, jak by mělo. Toto se snažíme změnit a zapojit děti aktivně, propojením získaných znalostí spolu s dětskou fantazií pod vedením zkušeného lektora.

Snažíme se uspokojit děti každého věku, již od 1. třídy až po 16 roků.

Junior
Midi
TinkerCAD

JUNIOR – 30 minutový kurz, 15 lekcí, kde s dětmi probíráme úvod do programování vedenou cestou. Povídáme si o HW, SW, jak funguje počítač, co je to program, jaké programy a programovací jazyky máme  s programováním několika lekcích v grafickém jazyce Scratch.

MINI a MIDI – je pro děti od 8 let, které již umí číst a psát. Tento kurz je 60 minutový, 15 lekcí. Dětem ukazujeme a učíme grafický jazyk Scratch. Děti ideálně rozdělujeme dle věku (8-10 let) a (11 – 14 let)

TinkerCAD – pro starší děti od 14 let. TinkerCAD je SW, se kterým modelujeme ve 3D prostoru, 3D předměty. Ve spolupráci s 3D Průša tiskem si zajdeme ke konci kurzu do PrůšaLABu vytisknout některé namodelované předměty. Kurz je 60 minutový a opět má 15 lekcí.

Cena kroužku je cca 3000 Kč.

STŘEDA

Scionoviny (Klára)

Kroužek je určen pro děti, které rádi píší, ilustrují a mají chuť se podílet na tvorbě našeho školního časopisu.

Dračák (Sára)

Dračák, neboli Dračí doupě, je klasická papírová hra na hrdiny. Projdeme společně vyprávěným dobrodružstvím ve fantasy světě, kde o vývoji příběhu rozhodují hráči nebo hody kostkou. V celoroční kampani (sérii několika navazujících příběhů) budeme rozvíjet schopnost spolupráce a komunikace a strávíme čas kreativním způsobem. Prvních pár setkání věnujeme osvojování pravidel – tvorbě postav, práci s mapou a hraní základních situací. Proto je potřeba na kroužek chodit od začátku, není možné se do něj přidávat během roku.

Dramaťák (Ondřej)

Kroužek dramatiky u nás vede profesionální herec Ondřej Janoušek. Děti se zde naučí něco ze základu herectví, práci s hlasem, improvizaci, jak překonat trému, přípravu scény, režii a nakonec si zahrají svoji divadelní hru.

Lego robotika (externí kroužek – hradí rodiče)

Užijte si spoustu zábavy, objevte zásady kódování a dokončete také složitější výzvy! Postavte skutečné roboty a naprogramujte je tak, aby sami dělali zábavné a úžasné věci!

1. skupina (1. – 3. třída) – čtvrtek 14:00 – 15:00 (min. 4 děti, max. 8-10 dětí)

2. skupina (4. – 5. třída) – čtvrtek 15:05 – 16:20 (min. 4 děti, max. 8-10 dětí)

Vycházky za kulturou (Tea)

Objevování kulturních krás naší Prahy.

Výtvarka (Terka)

Od kresby, malby, kombinovaných technik, vytváření 3D objektů se dostaneme až k tvorbě vlastního animovaného filmu a vše zakončíme vernisáží výstavy.

PÁTEK

Ranní volejbal (Vendy) 8:00 – 8:45

Španělština (Anežka)

Kroužek Španělštiny je určen pro děti z prvního trojročí.

Hudební dílna (Jana)

Společné relaxace hudbou (muzikoterapie), rytmická cvičení, zpěv, hraní na hudební  nástroje, rozpoznávání hudebních žánrů.

Kurzovní středa 4.3.

Na kurzovní středě jsme se poprvé věnovali přípravám Velikonočního jarmarku (info už brzy!), ale nechali jsme si prostor i pro spoustu jiné práce. Co všechno jsme dělali si můžete p..

Boleslavova 250, 140 00 Praha 4-Nusle