ŠVP

Školní vzdělávací program (ŠVP)

Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání (RVP) je i pro nás závazný. I když k němu máme řadu dílčích výhrad, je na něm pozitivní, že je natolik otevřený, že umožňuje sestavit Školní vzdělávací program ScioŠkoly (ŠVP), aniž bychom museli ustupovat z našich principů.

ŠVP připravují především ti, kdo budou ve škole pracovat – průvodci a ředitel. Zahrnuje v sobě všechny obvyklé vzdělávací oblasti a je doplněn také o množství témat a dovedností, které pokládáme za nutnou součást vzdělání – komunikace, rozvoj kreativity, učební autonomie a další…

Náš ŠVP si můžete přečíst  zde.

Vánoční workshopy

Na celý prosinec jsme si naplánovali zajímavé workshopy, do kterých se zapojují úplně všichni. Děti, rodiče a průvodci. Je to kouzelná symbióza nás všech pohromadě s úžasnou atmosf..