Jana Oulehlová

průvodkyně pro 1. ročník

Jsem cestovatel tělem i duší. Baví mě poznání. Poznání nových krajin, kultur i lidí. Nejvíce mě zaujalo Tokio, kde jsem nakonec zůstala osm let. Povaha tamních lidí mě učarovala jejich respektem, pokorou, tolerancí ke svému okolí a vzájemným nasloucháním. Tyto základní aspekty se jejich děti učí ve škole, protože dospělí ví, že teprve až zvládnou zmíněné vlastnosti, mohou pokračovat ve svém vzdělání dále. V posledních třech letech jsem tuto myšlenku předávala jako učitelka v mateřské škole, kde mojí prioritou bylo to, aby si každé dítě uvědomovalo, že může ovlivnit dění okolo sebe. A zatímco já chtěla děti učit novou básničku podporující envirometální zodpovědnost, ony chtěly chovat žížaly a skákat do kaluží. A tak jsme ve třídě chovali žížaly, povídali si o jejich predátorech i o dalších hermafroditech a učili se vzájemně. Oni mě a já je.
Letos mě čekají ScioŠkoláci a pokud v prvním roce s úsměvem zvládneme alespoň polovinu z toho co japonský školák a k tomu přidáme pár základních počtů, máme vyhráno!

Kontakt: Jana.Oulehlova@scioskola.cz

Poprázdninové setkání na ostrově

Škola už pomalu klepe na dveře! Přípravy na nový školní rok jsou v plném proudu a když jsme prázdniny společně přivítali, tak se s nimi i společně rozloučíme. Všichni se potkáme n..