Náš tým

Štěpán Moravec

ředitel

V prvních etapě svého profesního života jsem pracoval ve velké neziskovce, vedl jsem tým sociálních pracovníků, kteří pracovali s nejchudšími rodinami. Pak jsem vedl malou softwareovou firmu a zpestřoval si to prací na výzkumech v oblasti sociální a vzdělávací politiky. Postupně ve mně zrála touha učit. Učil a doučoval jsem už od střední školy, ale teprve výcvik Učitel naživo mi dal příležitost se na práci ve škole smysluplně připravovat. Když pak byla sháňka po lidech pro vedení Scioškol, neodolal jsem. Chtěl bych do školy přinést zkušenost s tím, jak vyvážit respekt k pocitům a potřebám v týmu se strukturou a růstem. Partnerský přístup k dětem a podpora jejich učení a autonomie je pro mě prostor pro rozvoj bez hranic. A co nabídnu ze svých zkušeností a zájmů – od jazyků přes matematiku, dějiny a antropologii až po meditaci – dětem – to by mělo být na nich. ​

Kontakt: Stepan.Moravec@scioskola.cz

 

Katarína Prevendarčíková

zástupce ředitele

Celý můj život se točí kolem divadla a dětí. Mám radost, že se mi tyto dvě záliby v životě proplétají. Jako osobní asistentka dítěte jsem si zopakovala základní školu, a přitom jsem psala scénáře pro televizi. A právě těch 6 let, kdy jsem jako dospělá opět seděla v lavici a stala se přirozenou součástí dětského kolektivu, jsem měla možnost sledovat naše tradiční vzdělávání. To mě přesvědčilo, že je někde velká chyba a celý systém je špatně. Nyní mám příležitost vytvářet školu. Školu, kde to bude jinak a podle mého přesvědčení, plus budu mít opět možnost tvořit s dětmi divadlo.

Kontakt: Katarina.Prevendarcikova@scioskola.cz

Kateřina Burčková

průvodkyně pro 4. a 5. ročník

Na základní škole jsem si oblíbila chemii a tuto zálibu jsem dotáhla až na Karlovu Univerzitu. Ve svém profesním životě jsem prošla dvěma špičkovými laboratořemi v Praze a v Brně. Vyzkoušela jsem si práci jako cukrářka, obchodní zástupce i jako obsluha v rychlém občerstvení v zahraničí. Lásku k experimentům praktikuji i v kuchyni. Ráda peču, učím se šít, vyrábím všechno možné a sportuji. Celé své mládí jsem trávila ve skautu, kde jsem získala lásku k objevování a hledání nových cest. Ráda se vzdělávám a vzdělávám i jiné. ScioŠkola mi dává prostor rozvíjet se a dát prostor rozvíjet ostatní.

Kontakt: katerina.burckova@scioskola.cz

Kateřina Červinková

průvodkyně pro 6. a 7. ročník

Jako dítě jsem si na učitelku hrála a chtěla jí být. Pak se to nějak zvrtlo a vystudovala jsem ekonomii a pracovně se věnovala kvalitě ovoce a zeleniny. Teď přišel čas splnit si dětský sen a zároveň u toho trochu měnit svět k lepšímu, jak s oblibou říkám. Jsem člověk, co boří mýty a dogmata a chci být dětem příkladem v tom, že to jde. Když je u toho naučím chápat i matematiku, bude to super!

Kontakt: Katerina.Cervinkova@scioskola.cz

 

 

Jan Havlík

průvodce pro 6. a 7. ročník

Rád sportuji, cestuji, čtu a mluvím. Ještě raději pokládám náročné otázky a pokouším se na ně hledat odpovědi. Kvůli hledání těch správných odpovědí jsem vystudoval učitelství dějepisu a společenských věd na univerzitě a začal učit na základní škole. Po třech letech mé pedagogické kariéry jsem se rozhodl změnu, a vlastně nejen jednu. Oženil jsem se, začal trénovat dětský oddíl brazilského jiu jitsu a stal se průvodcem na Scioškole. Zde bych chtěl dětem pomoci kriticky uvažovat o nepřeberném množství informací, které dnešní svět nabízí. Ukázat jim důležitost etiky a morálky a pomoci jim hledat odpovědi na jejich vlastní otázky.

Kontakt: Jan.Havlik@scioskola.cz

Jiří Hlinka

průvodce pro 4. a 5. ročník

Snílek a objevitel – v naší škole budu s dětmi objevovat svět, poznávat ho a nejspíše také přetvářet k společnému obrazu. Společně budeme zkoumat jeho zákonitosti, bořit je a znovu stavět. Nechci, aby se učení stalo nutnou rutinou, ale aby bylo celoživotní náplní člověka, která mu umožňuje nacházet nové světy (ať už ty reálné nebo vysněné).
Mně osobně škola většinou nebavila, nedávala mi prostor pro hledání vlastních cest a pro pochopení souvislostí – nerad jsem se učil věci jen proto, abych potěšil učitele nebo rodiče – a teď se těším, že mi ScioŠkola umožní pomáhat dětem, aby toto zklamání z učení nemusely zažívat.

Kontakt: Jiri.Hlinka@scioskola.cz

Kryštof Lísal

průvodce

Od malička mě to táhlo ke sportu. Od snu být profesionálem jsem přešel k vystudování sportovního managementu. Nikdy jsem se však necítil spokojený v kancelářském prostředí sportovních organizací. Už od studijních let jsem pracoval jako lektor nejrůznějších sportovních kroužků, a tak práce ve vzdělání byla pro mě jasnou volbou, jak dělat něco, co mě baví a v čem vidím smysl.
Fair-play a týmová spolupráce jsou pro mě zásadní hodnoty, které chci pomocí sportu prosazovat. Také je důležité děti do sportu nenutit, ale vytvářet jim podmínky tak, aby si přirozeně každý našel aktivitu, která ho baví.
Vážím si, že mi Scioškola nabízí rozmanitost jak se realizovat, možnost přicházet se svými nápady a příležitost se podílet na chodu organizace. Můžu si být také jistý, že žádný den ve Scioškole není stejný a každý den mě něco překvapí.

Kontakt: Krystof.Lisal@scioskola.cz

Jana Oulehlová

průvodkyně pro 1. ročník

Jsem cestovatel tělem i duší. Baví mě poznání. Poznání nových krajin, kultur i lidí. Nejvíce mě zaujalo Tokio, kde jsem nakonec zůstala osm let. Povaha tamních lidí mě učarovala jejich respektem, pokorou, tolerancí ke svému okolí a vzájemným nasloucháním. Tyto základní aspekty se jejich děti učí ve škole, protože dospělí ví, že teprve až zvládnou zmíněné vlastnosti, mohou pokračovat ve svém vzdělání dále. V posledních třech letech jsem tuto myšlenku předávala jako učitelka v mateřské škole, kde mojí prioritou bylo to, aby si každé dítě uvědomovalo, že může ovlivnit dění okolo sebe. A zatímco já chtěla děti učit novou básničku podporující envirometální zodpovědnost, ony chtěly chovat žížaly a skákat do kaluží. A tak jsme ve třídě chovali žížaly, povídali si o jejich predátorech i o dalších hermafroditech a učili se vzájemně. Oni mě a já je.
Letos mě čekají ScioŠkoláci a pokud v prvním roce s úsměvem zvládneme alespoň polovinu z toho co japonský školák a k tomu přidáme pár základních počtů, máme vyhráno!

Kontakt: Jana.Oulehlova@scioskola.cz

Lucie Studecká

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Před pár lety se ve mně probudila (opět?) zvídavost, touha se učit, objevovat a zkoumat. Bohužel si nepamatuji, jestli jsem takovým nadšením oplývala již na základní škole. Říkala jsem si, jaká je to škoda, že jsem takhle nadšená nebyla ještě ve třetí třídě. Pamatuji si, že jsem byla natěšeným culíkatým prvňáčkem s parádní aktovkou se skřítkem, ke které mi báječně ladil penál – samozřejmě také se skřítkem. Prvňáčkem, který si myslel, že škola bude zábava a bude do ní chodit s nadšením. Tohle mě asi velmi rychle opustilo. Nadšená jsem sice chodila – ze školy.

Věřím, že všechno má svůj důvod a možná právě díky této zkušenosti jsem teď TADY. V naší ScioŠkole chci s dětmi zkoumat, objevovat, nechat se jimi inspirovat a inspirovat je, učit se s nimi novým věcem, protože děti jsou nejlepšími učiteli a budovat s nimi prostředí, ve kterém se děti cítí dobře a chodí do něj rády.

Kontakt: Lucie.Studecka@scioskola.cz

Petr Šilhavý

průvodce v klubu

Když jsem se nedávno – po dvaceti plných letech – rozloučil s aktivním skautingem, uvědomil jsem si, jak moc mi bude scházet práce s lidmi. Pověsil jsem tedy svou architektonicko-stavební kariéru na hřebík ve prospěch naplnění své touhy a snad i ve prospěch dětí, které navštěvují odpolední klub naší SCIO školy. 🙂 Svět se mi zdá krásný, inspirativní a plný skvělých možností. Rád si z nich vybírám a rád objevuji nové věci. Život mě baví. Zatím jsem jej stihl naplnit několika kapelami, sbory, skautingem, architekturou a stavařinou. Mám ale chuť učit se další věci, momentálně se snažím naučit se základy animace, hraji airsoft, občas něco vyrobím z kůže, navrhuji lidem domy, studuji doktorát a jsem kreativní.
Jsem přesvědčen, že každý máme co dát druhým. Velmi si vážím svobody, kterou máme. Chtěl bych sebe i děti učit plně žít svou svobodu a užívat si možností, které život skýtá, být všestranný, kreativní a žít naplno.

kontakt: petr.silhavy@scioskola.cz

 

Zuzana Šulcová

průvodkyně

Jsem nenapravitelný optimista a romantik. Ráda fotím a natáčím – nejraději lidi, kteří se smějí na celé kolo. A přesně k tomu bych chtěla ve škole přispět – aby škola byla pro děti místem, kde se víc smějí než biflují, víc bádají než se stresují. Chci v nich podpořit přirozený zápal k objevování zákonitostí života, sebe sama a svých darů. Chci jim být lidskou oporou, ne neomylnou autoritou. Chci se toho sama od dětí spoustu naučit, protože věřím, že mi mohou dát úplně jiný úhel pohledu na svět, který budeme společně objevovat.

Kontakt: Zuzana.Sulcova@scioskola.cz

Karel Vlasák

průvodce v klubu 

Před pár měsíci jsem se stal stavebním inženýrem. Vždy mě to ale více táhlo na fotbalové hřiště, než k rýsovacímu prknu. A právě šestiletá (pozitivní) zkušenost s výchovou mladých fotbalistů mě přesvědčila, abych zkusil i svou profesní dráhu nasměrovat tam, kde tuším svůj největší přínos. Snažím se být spravedlivý a umožňovat dětem svobodný rozvoj v jasných mantinelech slušného chování a zodpovědnosti za své činy.

Kontakt: Karel.Vlasak@scioskola.cz

Petr Vrchota

průvodce pro 2. a 3. ročník

Jsem energický člověk, který se snadno nadchne do práce s lidmi nad smysluplnými projekty. Baví mě improvizace, kritické přemýšlení a rozvíjení lidského potenciálu. Rád podněcuji v ostatních nadšení, kreativitu a motivaci pro práci. Nejvíce mě uspokojuje, když ukončím nějakou činnost, která měla pozitivní dopad. Poznal jsem rozmanité kouty světa a mluvil s různými lidmi a při svých pobytech jsem si uvědomil jednu věc. Děti po celém světě touží po pozornosti, lásce a péči a jsou lačné po vědění. Záleží na nás dospělých, jestli jejich potenciál necháme vyrůst. Ještě před několika lety jsem byl rozhodnutý, že se kariérně vydám cestou diplomacie. Pak jsem si zakusil studium v Mexiku, vyzkoušel práci v mezinárodních institucích a věnoval se vzdělávání dospělých. Působil jsem jako asistent v hodinách angličtiny na univerzitě v Indonésii a učil děti a mládež v tamních venkovských oblastech. Tehdy mi docvaklo, že vzdělávání se chci věnovat naplno a objevovat s dětmi jejich silné stránky i v České republice. Proto jsem se pustil do výcviku Učitel naživo a proto jsem ve ScioŠkole.

Kontakt: Petr.Vrchota@scioskola.cz

Nikola Žídková

průvodkyně v ranním klubu

Zatímco vzděláním jsem primárně zaměřena na informační technologie, věřím, že vzdělání  je o celé osobnosti a učení by měla být zábava, příjemný zážitek probíhající v uvolněné atmosféře bez jakéhokoliv nátlaku. Klíčem k učení je vysoká sebeúcta a důvěra ve schopnost reagovat na nové výzvy. Chyby jsou jen kroky na cestě učení, tak do nich.
Ve Scio škole jsem od ledna 2018 a snažím se, aby se děti ve všem, co společně děláme, cítily zapojené a bavilo je to.

Vánoční jarmark v režii ScioŠkoláků

Rozhodli jsme se, že uspořádáme vánoční jarmark, na kterém usilovně pracujeme a celý je v naší režii. Jarmark bude ve středu (19. 12.).
Můžete se těšit na divadelní představení, ..

Kontakt

Jak se k nám dostanete
Svatoslavova 333/6
140 00 Praha 4