Náš tým

Eliška Vanclová

ředitelka

Z mého jedenáctiletého působení ve společnosti Scio vím, že stačí chtít a jde úplně všechno. Snad i mé ostatní zkušenosti (například vedení soukromé vysoké školy či učitelská praxe na osmiletém gymnáziu) a zájmy (sborový zpěv a cestování po zemích třetího světa), pomohou k tomu, aby všichni, kteří školu dělají školou – tedy děti, jejich rodiče a průvodci chtěli jít stejnou cestou ke společnému cíli. Věřím, že se nám společně podaří vybudovat místo, kde věci fungují, děti a jejich průvodci se na sebe těší a rodiče jim pomáhají.

 

Kontakt: Eliska.Vanclova@scioskola.cz

 

Katarína Prevendarčíková

zástupkyně ředitelky

Celý můj život se točí kolem divadla a dětí. Mám radost, že se mi tyto dvě záliby v životě proplétají. Jako osobní asistentka dítěte jsem si zopakovala základní školu, a přitom jsem psala scénáře pro televizi. A právě těch 6 let, kdy jsem jako dospělá opět seděla v lavici a stala se přirozenou součástí dětského kolektivu, jsem měla možnost sledovat naše tradiční vzdělávání. To mě přesvědčilo, že je někde velká chyba a celý systém je špatně. Nyní mám příležitost vytvářet školu. Školu, kde to bude jinak a podle mého přesvědčení, plus budu mít opět možnost tvořit s dětmi divadlo.

Kontakt: Katarina.Prevendarcikova@scioskola.cz

 

Kateřina Červinková

průvodkyně pro 5. a 6. třídu

Jako dítě jsem si na učitelku hrála a chtěla jí být. Pak se to nějak zvrtlo a vystudovala jsem ekonomii a pracovně se věnovala kvalitě ovoce a zeleniny. Teď přišel čas splnit si dětský sen a zároveň u toho trochu měnit svět k lepšímu, jak s oblibou říkám. Jsem člověk, co boří mýty a dogmata a chci být dětem příkladem v tom, že to jde. Když je u toho naučím chápat i matematiku, bude to super!

Kontakt: Katerina.Cervinkova@scioskola.cz

Jiří Hlinka

průvodce pro 3. a 4. třídu

Snílek a objevitel – v naší škole budu s dětmi objevovat svět, poznávat ho a nejspíše také přetvářet k společnému obrazu. Společně budeme zkoumat jeho zákonitosti, bořit je a znovu stavět. Nechci, aby se učení stalo nutnou rutinou, ale aby bylo celoživotní náplní člověka, která mu umožňuje nacházet nové světy (ať už ty reálné nebo vysněné).
Mně osobně škola většinou nebavila, nedávala mi prostor pro hledání vlastních cest a pro pochopení souvislostí – nerad jsem se učil věci jen proto, abych potěšil učitele nebo rodiče – a teď se těším, že mi ScioŠkola umožní pomáhat dětem, aby toto zklamání z učení nemusely zažívat.

Kontakt: Jiri.Hlinka@scioskola.cz

Jana Oulehlová

průvodkyně pro 1. třídu

Jsem cestovatel tělem i duší. Baví mě poznání. Poznání nových krajin, kultur i lidí. Nejvíce mě zaujalo Tokio, kde jsem nakonec zůstala osm let. Povaha tamních lidí mě učarovala jejich respektem, pokorou, tolerancí ke svému okolí a vzájemným nasloucháním. Tyto základní aspekty se jejich děti učí ve škole, protože dospělí ví, že teprve až zvládnou zmíněné vlastnosti, mohou pokračovat ve svém vzdělání dále. V posledních třech letech jsem tuto myšlenku předávala jako učitelka v mateřské škole, kde mojí prioritou bylo to, aby si každé dítě uvědomovalo, že může ovlivnit dění okolo sebe. A zatímco já chtěla děti učit novou básničku podporující envirometální zodpovědnost, ony chtěly chovat žížaly a skákat do kaluží. A tak jsme ve třídě chovali žížaly, povídali si o jejich predátorech i o dalších hermafroditech a učili se vzájemně. Oni mě a já je.
Letos mě čekají ScioŠkoláci a pokud v prvním roce s úsměvem zvládneme alespoň polovinu z toho co japonský školák a k tomu přidáme pár základních počtů, máme vyhráno!

Kontakt: Jana.Oulehlova@scioskola.cz

Lucie Studecká

průvodkyně pro 2. třídu

Před pár lety se ve mně probudila (opět?) zvídavost, touha se učit, objevovat a zkoumat. Bohužel si nepamatuji, jestli jsem takovým nadšením oplývala již na základní škole. Říkala jsem si, jaká je to škoda, že jsem takhle nadšená nebyla ještě ve třetí třídě. Pamatuji si, že jsem byla natěšeným culíkatým prvňáčkem s parádní aktovkou se skřítkem, ke které mi báječně ladil penál – samozřejmě také se skřítkem. Prvňáčkem, který si myslel, že škola bude zábava a bude do ní chodit s nadšením. Tohle mě asi velmi rychle opustilo. Nadšená jsem sice chodila – ze školy.

Věřím, že všechno má svůj důvod a možná právě díky této zkušenosti jsem teď TADY. V naší ScioŠkole chci s dětmi zkoumat, objevovat, nechat se jimi inspirovat a inspirovat je, učit se s nimi novým věcem, protože děti jsou nejlepšími „učiteli“ a budovat s nimi prostředí, ve kterém se děti cítí dobře a chodí do něj rády.

Kontakt: Lucie.Studecka@scioskola.cz

Zuzana Šulcová

průvodkyně

Jsem nenapravitelný optimista a romantik. Ráda fotím a natáčím – nejraději lidi, kteří se smějí na celé kolo. A přesně k tomu bych chtěla ve škole přispět – aby škola byla pro děti místem, kde se víc smějí než biflují, víc bádají než se stresují. Chci v nich podpořit přirozený zápal k objevování zákonitostí života, sebe sama a svých darů. Chci jim být lidskou oporou, ne neomylnou autoritou. Chci se toho sama od dětí spoustu naučit, protože věřím, že mi mohou dát úplně jiný úhel pohledu na svět, který budeme společně objevovat.

Kontakt: Zuzana.Sulcova@scioskola.cz

Luboš Vedral

průvodce pro 5. a 6. třídu

V profesním životě jsem dlouho střídal práci v médiích s radostí v alternativních školách, z nichž první byla waldorfská už před dvaceti lety. Krátce po revoluci jsem vyměnil stavební fakultu za pedagogickou, ale brzy mě svoboda a zcela nečekané možnosti zlákaly do médií. S novinařinou jsem začínal v časopisech Reflex a Cinema, skoro deset let jsem pracoval i v deníku Mladá fronta Dnes. V tomto oboru jsem si nejvíc užil vedení kulturní rubriky na serveru Aktuálně.cz, kam jsem přišel z vydavatelství Mladá fronta, kde jsem spoluzakládal týdeník Sedmička a působil jako jeho regionální šéfredaktor. Vyzkoušel jsem si také práci pro veřejnoprávní Český rozhlas. Kromě práce v médiích jsem se dál věnoval intenzivně i školství, ale také sociální rehabilitaci nevidomých, starým knihám, nové hudbě i výtvarnému umění.
Jak stárnu, dochází mi čím dál víc, že se člověk musí v pokoře učit celý život neztrácet vnitřní motivaci k osobnímu vývoji a touhu po svobodě. Doufám, že dětem ve ScioŠkole můžu pomáhat právě s tím, aby obě tyto životní hnací síly v sobě hned na začátku života dokázaly objevit a naplno je probudit a nasměrovat.

Kontakt: Lubos.Vedral@scioskola.cz

 

Dáša Kocourková

průvodkyně v klubu

Byla jsem velmi zvídavé dítě a poté, co jsem poznala ScioŠkolu, ráda říkám, že by pro mne tehdy byla ideální. Všechno mne bavilo, dokázala jsem se nadchnout a nadšení sdílet a předávat ostatním. Troufám si říct, že mi to zůstalo. Fascinuje mne život, svoboda (ta opravdová – v hlavě :)) a vesmírné zákony. Jsem přesvědčená, že úkolem člověka je žít v radosti a tuto radost sdílet s ostatními. Radost a poznání jdou podle mne ruku v ruce. Více než 15 let se věnuji meditaci v pohybu a tato praxe mi ukázala, že práce na sobě (poznat a přijmout sám sebe) je odpovědí na mnohá utrpení v dnešním světě.
V posledních letech jsem pracovala s dospělými, kteří se vzdálili natolik své přirozenosti, že onemocněli. V takových případech cesta zpátky není nijak lehká. Jsem ráda, že mne osud přivedl do ScioŠkoly a mám možnost pracovat s dětmi. Mým přáním je dokázat jim zprostředkovat, že je každý z nich jedinečný a jen jako autentičtí jedinci mohou být světu prospěšní. Chci, aby pochopili, že síla a možnosti každého z nich jsou neomezené, ale také že jedině sdílené štěstí je to opravdu naplňující.

Kontakt: Dagmar.Kocourkova@scioskola.cz

Aktuality

Workshop o informatice

Rodiče otevřeli diskusi o výuce informatiky na naší škole

Ve čtvrtek 31. května 2018 se setkalo 15 rodičů na workshopu věnovanému informatickému myšlení, bezpečnosti na internetu a ..

Kontakt

Jak se k nám dostanete
Svatoslavova 333/6
140 00 Praha 4

Mapa