Náš tým

Štěpán Moravec

ředitel

V prvních etapě svého profesního života jsem pracoval ve velké neziskovce, vedl jsem tým sociálních pracovníků, kteří pracovali s nejchudšími rodinami. Pak jsem vedl malou softwareovou firmu a zpestřoval si to prací na výzkumech v oblasti sociální a vzdělávací politiky. Postupně ve mně zrála touha učit. Učil a doučoval jsem už od střední školy, ale teprve výcvik Učitel naživo mi dal příležitost se na práci ve škole smysluplně připravovat. Když pak byla sháňka po lidech pro vedení Scioškol, neodolal jsem. Chtěl bych do školy přinést zkušenost s tím, jak vyvážit respekt k pocitům a potřebám v týmu se strukturou a růstem. Partnerský přístup k dětem a podpora jejich učení a autonomie je pro mě prostor pro rozvoj bez hranic. A co nabídnu ze svých zkušeností a zájmů – od jazyků přes matematiku, dějiny a antropologii až po meditaci – dětem – to by mělo být na nich. ​

Kontakt: Stepan.Moravec@scioskola.cz

 

Katarína Prevendarčíková

zástupce ředitele

Celý můj život se točí kolem divadla a dětí. Mám radost, že se mi tyto dvě záliby v životě proplétají. Jako osobní asistentka dítěte jsem si zopakovala základní školu, a přitom jsem psala scénáře pro televizi. A právě těch 6 let, kdy jsem jako dospělá opět seděla v lavici a stala se přirozenou součástí dětského kolektivu, jsem měla možnost sledovat naše tradiční vzdělávání. To mě přesvědčilo, že je někde velká chyba a celý systém je špatně. Nyní mám příležitost vytvářet školu. Školu, kde to bude jinak a podle mého přesvědčení, plus budu mít opět možnost tvořit s dětmi divadlo.

Kontakt: Katarina.Prevendarcikova@scioskola.cz

Kateřina Červinková

průvodkyně pro 6. a 7. ročník

Jako dítě jsem si na učitelku hrála a chtěla jí být. Pak se to nějak zvrtlo a vystudovala jsem ekonomii a pracovně se věnovala kvalitě ovoce a zeleniny. Teď přišel čas splnit si dětský sen a zároveň u toho trochu měnit svět k lepšímu, jak s oblibou říkám. Jsem člověk, co boří mýty a dogmata a chci být dětem příkladem v tom, že to jde. Když je u toho naučím chápat i matematiku, bude to super!

Kontakt: Katerina.Cervinkova@scioskola.cz

Jan Havlík

průvodce pro 6. a 7. ročník

Rád sportuji, cestuji, čtu a mluvím. Ještě raději pokládám náročné otázky a pokouším se na ně hledat
odpovědi. Kvůli hledání těch správných odpovědí jsem vystudoval učitelství dějepisu a společenských
věd na univerzitě a začal učit na základní škole.
Po třech letech mé pedagogické kariéry jsem se rozhodl změnu, a vlastně nejen jednu. Oženil jsem se,
začal trénovat dětský oddíl brazilského jiu jitsu a stal se průvodcem na Scioškole.
Zde bych chtěl dětem pomoci kriticky uvažovat o nepřeberném množství informací, které dnešní svět
nabízí. Ukázat jim důležitost etiky a morálky a pomoci jim hledat odpovědi na jejich vlastní otázky.

Kontakt: Jan.Havlik@scioskola.cz

Jiří Hlinka

průvodce pro 4. a 5. ročník

Snílek a objevitel – v naší škole budu s dětmi objevovat svět, poznávat ho a nejspíše také přetvářet k společnému obrazu. Společně budeme zkoumat jeho zákonitosti, bořit je a znovu stavět. Nechci, aby se učení stalo nutnou rutinou, ale aby bylo celoživotní náplní člověka, která mu umožňuje nacházet nové světy (ať už ty reálné nebo vysněné).
Mně osobně škola většinou nebavila, nedávala mi prostor pro hledání vlastních cest a pro pochopení souvislostí – nerad jsem se učil věci jen proto, abych potěšil učitele nebo rodiče – a teď se těším, že mi ScioŠkola umožní pomáhat dětem, aby toto zklamání z učení nemusely zažívat.

Kontakt: Jiri.Hlinka@scioskola.cz

Jana Oulehlová

průvodkyně pro 1. ročník

Jsem cestovatel tělem i duší. Baví mě poznání. Poznání nových krajin, kultur i lidí. Nejvíce mě zaujalo Tokio, kde jsem nakonec zůstala osm let. Povaha tamních lidí mě učarovala jejich respektem, pokorou, tolerancí ke svému okolí a vzájemným nasloucháním. Tyto základní aspekty se jejich děti učí ve škole, protože dospělí ví, že teprve až zvládnou zmíněné vlastnosti, mohou pokračovat ve svém vzdělání dále. V posledních třech letech jsem tuto myšlenku předávala jako učitelka v mateřské škole, kde mojí prioritou bylo to, aby si každé dítě uvědomovalo, že může ovlivnit dění okolo sebe. A zatímco já chtěla děti učit novou básničku podporující envirometální zodpovědnost, ony chtěly chovat žížaly a skákat do kaluží. A tak jsme ve třídě chovali žížaly, povídali si o jejich predátorech i o dalších hermafroditech a učili se vzájemně. Oni mě a já je.
Letos mě čekají ScioŠkoláci a pokud v prvním roce s úsměvem zvládneme alespoň polovinu z toho co japonský školák a k tomu přidáme pár základních počtů, máme vyhráno!

Kontakt: Jana.Oulehlova@scioskola.cz

Lucie Studecká

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Před pár lety se ve mně probudila (opět?) zvídavost, touha se učit, objevovat a zkoumat. Bohužel si nepamatuji, jestli jsem takovým nadšením oplývala již na základní škole. Říkala jsem si, jaká je to škoda, že jsem takhle nadšená nebyla ještě ve třetí třídě. Pamatuji si, že jsem byla natěšeným culíkatým prvňáčkem s parádní aktovkou se skřítkem, ke které mi báječně ladil penál – samozřejmě také se skřítkem. Prvňáčkem, který si myslel, že škola bude zábava a bude do ní chodit s nadšením. Tohle mě asi velmi rychle opustilo. Nadšená jsem sice chodila – ze školy.

Věřím, že všechno má svůj důvod a možná právě díky této zkušenosti jsem teď TADY. V naší ScioŠkole chci s dětmi zkoumat, objevovat, nechat se jimi inspirovat a inspirovat je, učit se s nimi novým věcem, protože děti jsou nejlepšími učiteli a budovat s nimi prostředí, ve kterém se děti cítí dobře a chodí do něj rády.

Kontakt: Lucie.Studecka@scioskola.cz

Dáša Kocourková

průvodkyně v klubu

Byla jsem velmi zvídavé dítě a poté, co jsem poznala ScioŠkolu, ráda říkám, že by pro mne tehdy byla ideální. Všechno mne bavilo, dokázala jsem se nadchnout a nadšení sdílet a předávat ostatním. Troufám si říct, že mi to zůstalo. Fascinuje mne život, svoboda (ta opravdová – v hlavě :)) a vesmírné zákony. Jsem přesvědčená, že úkolem člověka je žít v radosti a tuto radost sdílet s ostatními. Radost a poznání jdou podle mne ruku v ruce. Více než 15 let se věnuji meditaci v pohybu a tato praxe mi ukázala, že práce na sobě (poznat a přijmout sám sebe) je odpovědí na mnohá utrpení v dnešním světě.
V posledních letech jsem pracovala s dospělými, kteří se vzdálili natolik své přirozenosti, že onemocněli. V takových případech cesta zpátky není nijak lehká. Jsem ráda, že mne osud přivedl do ScioŠkoly a mám možnost pracovat s dětmi. Mým přáním je dokázat jim zprostředkovat, že je každý z nich jedinečný a jen jako autentičtí jedinci mohou být světu prospěšní. Chci, aby pochopili, že síla a možnosti každého z nich jsou neomezené, ale také že jedině sdílené štěstí je to opravdu naplňující.

Kontakt: Dagmar.Kocourkova@scioskola.cz

Kryštof Lísal

průvodce

Od malička mě to táhlo ke sportu. Od snu být profesionálem jsem přešel k vystudování sportovního managementu. Nikdy jsem se však necítil spokojený v kancelářském prostředí sportovních organizací. Už od studijních let jsem pracoval jako lektor nejrůznějších sportovních kroužků, a tak práce ve vzdělání byla pro mě jasnou volbou, jak dělat něco, co mě baví a v čem vidím smysl.
Fair-play a týmová spolupráce jsou pro mě zásadní hodnoty, které chci pomocí sportu prosazovat. Také je důležité děti do sportu nenutit, ale vytvářet jim podmínky tak, aby si přirozeně každý našel aktivitu, která ho baví.
Vážím si, že mi Scioškola nabízí rozmanitost jak se realizovat, možnost přicházet se svými nápady a příležitost se podílet na chodu organizace. Můžu si být také jistý, že žádný den ve Scioškole není stejný a každý den mě něco překvapí.

Kontakt: Krystof.Lisal@scioskola.cz

Zuzana Šulcová

průvodkyně

Jsem nenapravitelný optimista a romantik. Ráda fotím a natáčím – nejraději lidi, kteří se smějí na celé kolo. A přesně k tomu bych chtěla ve škole přispět – aby škola byla pro děti místem, kde se víc smějí než biflují, víc bádají než se stresují. Chci v nich podpořit přirozený zápal k objevování zákonitostí života, sebe sama a svých darů. Chci jim být lidskou oporou, ne neomylnou autoritou. Chci se toho sama od dětí spoustu naučit, protože věřím, že mi mohou dát úplně jiný úhel pohledu na svět, který budeme společně objevovat.

Kontakt: Zuzana.Sulcova@scioskola.cz

Poprázdninové setkání na ostrově

Škola už pomalu klepe na dveře! Přípravy na nový školní rok jsou v plném proudu a když jsme prázdniny společně přivítali, tak se s nimi i společně rozloučíme. Všichni se potkáme n..

Kontakt

Jak se k nám dostanete
Svatoslavova 333/6
140 00 Praha 4