Náš tým

Jon Šotola

ředitel

Studoval jsem filosofii, matematiku a ekonomii v Holandsku na Amsterdam University College. Následně jsem měl ve Scio na starost sekci projektů pro školy a zřizovatele, kterou se mi podařilo dostat z velmi nepříznivé ekonomické i personální situace. Projektu ScioŠkol se účastním od jeho samotného počátku, zejména se podílím na jeho ekonomickém a koncepčním plánování, ale snažím se trávit čas i na školách ať už vedením projektů, nebo teď řízením školy na Praze 4. Jsem syn Ondřeje Šteffla, majitele a zakladatele Scio.

kontakt: jon.sotola@scioskola.cz

 

 

 

Jiří Hlinka

zástupce ředitele

Snílek a objevitel – v naší škole budu s dětmi objevovat svět, poznávat ho a nejspíše také přetvářet k společnému obrazu. Společně budeme zkoumat jeho zákonitosti, bořit je a znovu stavět. Nechci, aby se učení stalo nutnou rutinou, ale aby bylo celoživotní náplní člověka, která mu umožňuje nacházet nové světy (ať už ty reálné nebo vysněné).
Mně osobně škola většinou nebavila, nedávala mi prostor pro hledání vlastních cest a pro pochopení souvislostí – nerad jsem se učil věci jen proto, abych potěšil učitele nebo rodiče – a teď se těším, že mi ScioŠkola umožní pomáhat dětem, aby toto zklamání z učení nemusely zažívat.

Kontakt: Jiri.Hlinka@scioskola.cz

Katarína Prevendarčíková

průvodkyně pro 1. a 2. ročník

Celý můj život se točí kolem divadla a dětí. Mám radost, že se mi tyto dvě záliby v životě proplétají. Jako osobní asistentka dítěte jsem si zopakovala základní školu, a přitom jsem psala scénáře pro televizi. A právě těch 6 let, kdy jsem jako dospělá opět seděla v lavici a stala se přirozenou součástí dětského kolektivu, jsem měla možnost sledovat naše tradiční vzdělávání. To mě přesvědčilo, že je někde velká chyba a celý systém je špatně. Nyní mám příležitost vytvářet školu. Školu, kde to bude jinak a podle mého přesvědčení, plus budu mít opět možnost tvořit s dětmi divadlo.

Kontakt: katarina.prevendarcikova@scioskola.cz

Tomáš Habermann

ředitel 4. ScioŠkoly

Sókratovské “vím, že nic nevím” mám zapsané v DNA. Jako pozitivní myšlenku, výzvu a nedosažitelný cíl. Mojí přirozeností je neustálé nasávání informací a objevování neobjeveného – ať už mi k tomu pomáhají instituce, svět kolem nás nebo moje děti kladením nečekaných otázek. Vyzkoušel jsem si práci třeba jako recepční, editor nebo číšník. Se Scio jsem spojen pupeční šňůrou dlouhou osm let jako metodik, testař i člen vedení. Při práci jsem jako koníček vystudoval doktorát z historie a nyní jsem pozornost přesunul k studiu práv. Chci být součástí školy, která rozvíjí především klíčové kompetence, kritické myšlení a připravuje děti na proměnlivý moderní svět. Znalosti mají být jen prostředkem k naplňování těchto cílů.

kontakt: tomas.habermann@scioskola.cz

Kateřina Burčková

průvodkyně pro 4. a 5. ročník

Na základní škole jsem si oblíbila chemii a tuto zálibu jsem dotáhla až na Karlovu Univerzitu. Ve svém profesním životě jsem prošla dvěma špičkovými laboratořemi v Praze a v Brně. Vyzkoušela jsem si práci jako cukrářka, obchodní zástupce i jako obsluha v rychlém občerstvení v zahraničí. Lásku k experimentům praktikuji i v kuchyni. Ráda peču, učím se šít, vyrábím všechno možné a sportuji. Celé své mládí jsem trávila ve skautu, kde jsem získala lásku k objevování a hledání nových cest. Ráda se vzdělávám a vzdělávám i jiné. ScioŠkola mi dává prostor rozvíjet se a dát prostor rozvíjet ostatní.

Kontakt: katerina.burckova@scioskola.cz

Kateřina Červinková

průvodkyně pro 6. a 7. ročník

Jako dítě jsem si na učitelku hrála a chtěla jí být. Pak se to nějak zvrtlo a vystudovala jsem ekonomii a pracovně se věnovala kvalitě ovoce a zeleniny. Teď přišel čas splnit si dětský sen a zároveň u toho trochu měnit svět k lepšímu, jak s oblibou říkám. Jsem člověk, co boří mýty a dogmata a chci být dětem příkladem v tom, že to jde. Když je u toho naučím chápat i matematiku, bude to super!

Kontakt: Katerina.Cervinkova@scioskola.cz

 

 

Jan Havlík

průvodce pro 6. a 7. ročník

Rád sportuji, cestuji, čtu a mluvím. Ještě raději pokládám náročné otázky a pokouším se na ně hledat odpovědi. Kvůli hledání těch správných odpovědí jsem vystudoval učitelství dějepisu a společenských věd na univerzitě a začal učit na základní škole. Po třech letech mé pedagogické kariéry jsem se rozhodl změnu, a vlastně nejen jednu. Oženil jsem se, začal trénovat dětský oddíl brazilského jiu jitsu a stal se průvodcem na Scioškole. Zde bych chtěl dětem pomoci kriticky uvažovat o nepřeberném množství informací, které dnešní svět nabízí. Ukázat jim důležitost etiky a morálky a pomoci jim hledat odpovědi na jejich vlastní otázky.

Kontakt: Jan.Havlik@scioskola.cz

Max B. Martins

rodilý mluvčí

As I grew up in Chicago, I became aware of different environments and also of different ways of life. I believe firmly that being open minded is always a positive attitude. I offer to Scio not only my work experience and educational background, I also bring an open mind to the teach-learn process. I bring an open space as a classroom. A classroom that stands for positive environment and creativity. A classroom where challenges are constantly taken with spirit and thriving attitude. An open space where the student will extend his/ her confidence.At scio the classroom will have only the limits set by our universe.

If kids need to go to school, then let them have some fun about it. I grew up going to traditional education institutions. I had little or no fun at all, and lots of homework. Learning has a better and significant meaning when you give pupils the opportunity to be themselves and to take challenges by their own hands. So I bring to Scio the chance to lead a classroom with enjoyment for learning. I bring to Scio a room where students will find different pathways to achieve their goals. A room where freedom is balanced with duties and care.

kontakt: max.martins@scioskola.cz

Sára Sichingerová

průvodkyně 

Na základní škole jsem byla nemotivovaná jedničkářka, která si celý den četla pod lavicí. Na gymplu jsem se pak postupně stala nemotivovanou čtyřkařkou, která si celý den četla pod lavicí. Protože jsem si ze škol nic moc jiného neodnesla, celkem logicky jsem se vydala studovat literaturu – konkrétně bohemistiku a anglistiku-amerikanistiku. Zájem o knihy mě ale postupně opustil a závěrem školy jsem se věnovala už skoro bezvýhradně populární kultuře, zejména teorii hudby. Taky mě zaujalo osvojování jazyků a začala jsem učit. Hlavní zjištění celého studia pro mě ale bylo, že vzdělávání (se) může být něčím, co naplní můj život, bude mi dělat radost a doopravdy měnit moje pohledy na svět. Nejzásadnější pedagogickou zkušeností pro mě byla práce ve společnosti, která připravuje děti na standardizované přijímací zkoušky. Prostředí, které se orientuje na čísly měřitelné výsledky a podporuje soutěživost, mě přesvědčilo o tom, že cokoli dalšího, co budu dělat, musí mít svoje hodnoty nastavené trochu jinak. S dětmi teď trávím čas dopoledne ve výuce i odpoledne v klubu a v obou případech je mojí prioritou spoluvytvářet prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře a můžou se posouvat, kam potřebují.

Kontakt: Sara.Sichingerova@scioskola.cz

Lucie Studecká

průvodkyně pro 2. a 3. ročník

Před pár lety se ve mně probudila (opět?) zvídavost, touha se učit, objevovat a zkoumat. Bohužel si nepamatuji, jestli jsem takovým nadšením oplývala již na základní škole. Říkala jsem si, jaká je to škoda, že jsem takhle nadšená nebyla ještě ve třetí třídě. Pamatuji si, že jsem byla natěšeným culíkatým prvňáčkem s parádní aktovkou se skřítkem, ke které mi báječně ladil penál – samozřejmě také se skřítkem. Prvňáčkem, který si myslel, že škola bude zábava a bude do ní chodit s nadšením. Tohle mě asi velmi rychle opustilo. Nadšená jsem sice chodila – ze školy.

Věřím, že všechno má svůj důvod a možná právě díky této zkušenosti jsem teď TADY. V naší ScioŠkole chci s dětmi zkoumat, objevovat, nechat se jimi inspirovat a inspirovat je, učit se s nimi novým věcem, protože děti jsou nejlepšími učiteli a budovat s nimi prostředí, ve kterém se děti cítí dobře a chodí do něj rády.

Kontakt: Lucie.Studecka@scioskola.cz

Petr Šilhavý

průvodce v klubu

Když jsem se nedávno – po dvaceti plných letech – rozloučil s aktivním skautingem, uvědomil jsem si, jak moc mi bude scházet práce s lidmi. Pověsil jsem tedy svou architektonicko-stavební kariéru na hřebík ve prospěch naplnění své touhy a snad i ve prospěch dětí, které navštěvují odpolední klub naší SCIO školy. 🙂 Svět se mi zdá krásný, inspirativní a plný skvělých možností. Rád si z nich vybírám a rád objevuji nové věci. Život mě baví. Zatím jsem jej stihl naplnit několika kapelami, sbory, skautingem, architekturou a stavařinou. Mám ale chuť učit se další věci, momentálně se snažím naučit se základy animace, hraji airsoft, občas něco vyrobím z kůže, navrhuji lidem domy, studuji doktorát a jsem kreativní.
Jsem přesvědčen, že každý máme co dát druhým. Velmi si vážím svobody, kterou máme. Chtěl bych sebe i děti učit plně žít svou svobodu a užívat si možností, které život skýtá, být všestranný, kreativní a žít naplno.

kontakt: petr.silhavy@scioskola.cz

 

Tereza Špinarová

psycholožka


Příběhy o lidech, o jejich životech i vztazích mezi nimi, mě fascinují od dětství. A tak se příběhy a způsoby, kterými je vyprávíme, staly také nedílnou součástí mé práce. Vystudovala jsem psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Každý den objevuji nové rozměry lidské duše. Společně s malými i velkými, s jednotlivci, rodinami i týmy, objevuji  jejich příběhy s dobrým koncem, prostor ke změnám a příležitost k rozvoji. Ve ScioŠkole se starám o to, aby se všem dobře (spolu)pracovalo, dobře učilo, dobře bylo v prostoru vnějším i vnitřním. Jsem tu pro děti, pro průvodce i pro rodiče, pro všechny, kteří si potřebují promluvit, probrat situaci.

kontakt: Tereza.Spinarova@scioskola.cz

Petr Vrchota

průvodce pro 2. a 3. ročník

Jsem energický člověk, který se snadno nadchne do práce s lidmi nad smysluplnými projekty. Baví mě improvizace, kritické přemýšlení a rozvíjení lidského potenciálu. Rád podněcuji v ostatních nadšení, kreativitu a motivaci pro práci. Nejvíce mě uspokojuje, když ukončím nějakou činnost, která měla pozitivní dopad. Poznal jsem rozmanité kouty světa a mluvil s různými lidmi a při svých pobytech jsem si uvědomil jednu věc. Děti po celém světě touží po pozornosti, lásce a péči a jsou lačné po vědění. Záleží na nás dospělých, jestli jejich potenciál necháme vyrůst. Ještě před několika lety jsem byl rozhodnutý, že se kariérně vydám cestou diplomacie. Pak jsem si zakusil studium v Mexiku, vyzkoušel práci v mezinárodních institucích a věnoval se vzdělávání dospělých. Působil jsem jako asistent v hodinách angličtiny na univerzitě v Indonésii a učil děti a mládež v tamních venkovských oblastech. Tehdy mi docvaklo, že vzdělávání se chci věnovat naplno a objevovat s dětmi jejich silné stránky i v České republice. Proto jsem se pustil do výcviku Učitel naživo a proto jsem ve ScioŠkole.

Kontakt: Petr.Vrchota@scioskola.cz

Nikola Žídková

průvodkyně v ranním klubu

Zatímco vzděláním jsem primárně zaměřena na informační technologie, věřím, že vzdělání  je o celé osobnosti a učení by měla být zábava, příjemný zážitek probíhající v uvolněné atmosféře bez jakéhokoliv nátlaku. Klíčem k učení je vysoká sebeúcta a důvěra ve schopnost reagovat na nové výzvy. Chyby jsou jen kroky na cestě učení, tak do nich.
Ve Scio škole jsem od ledna 2018 a snažím se, aby se děti ve všem, co společně děláme, cítily zapojené a bavilo je to.

2/3 třída zkoumala trilobity v Brdech

V květnu jsme vyrazili na dvoudenní pěší expedici do Brd, kde jsme se učili jak přežít v přírodě s pouze omezenými zdroji pitné vody a potravin, přenocovali jsme v lese pod širákem, z..

Kontakt

Jak se k nám dostanete
Svatoslavova 333/6
140 00 Praha 4