První workshopy

publikováno: 27 / 10 / 2017

Ačkoliv jsme v tomto týdnu byli ve škole pouze tři dny, byly to dny plné aktivit. Hlavně ve středu, kdy byl opět Den jinak. Měli jsme první workshopy, do kterých se zapojily všechny děti.

Měli jsme tři stanoviště. Na prvním stanovišti děti vyráběly polštáře. Nakoupili jsme látky a přivezli molitan. Děti měřily, šily a plnily. Molitan byl úplně všude a my nakonec máme vlastní úžasné a barevné “fatboye”! Na druhém stanovišti jsme se inspirovali výstavou Krištofa Kintery, které jsme se zúčastnili před několika týdny. Rozbíjely, tříštily, lámaly, drtily a nakonec nalepily vše, co jim přišlo pod ruku. Když jim jedna z průvodkyň přinesla svůj již nefunkční notebook s tím, že ho mohou rozebrat, děti nevěřícně koukaly. Nikoli však dlouho. Notebook rozebraly, prozkoumaly a nezapomněly ani použít kladivo. Nakonec všechny části použily a vytvořily báječný nápis ScioŠkola. Na třetím stanovišti na ně čekala pilka a dřevo. Vyřezávaly si své “cedulky” ve tvaru rakety a ozdobily. Panovala úžasná atmosféra a všichni jsme si tento den patřičně užili.

Samozřejmě jsme se pokusili všechno zachytit. Fotografie z Dnu jinak najdete zde.

2/3 třída zkoumala trilobity v Brdech

V květnu jsme vyrazili na dvoudenní pěší expedici do Brd, kde jsme se učili jak přežít v přírodě s pouze omezenými zdroji pitné vody a potravin, přenocovali jsme v lese pod širákem, z..